Kapat
Şarj Cihazları 95 0

Volkswagen, Berlin’deki Süpermarketlerde Şarj Noktaları Kuruyor

Volkswagen Dijital Araba ve Hizmetler Kurulu Üyesi Christian Senger: “Süpermarketler geleceğin dolum istasyonları.”

Volkswagen, gıda perakendecileri Lidl ve Kaufland’ın sahibi olan Schwarz Group ile Berlin’e ve gelecekte potansiyel olarak diğer şehirlere 140 halka açık şarj noktası kurmak için stratejik bir ortaklık ilan etti.

Buradaki fikir, açılış saatlerinde süpermarkette bir şarj seçeneği sunmak ve Volkswagen’in WeShare otomobilini filoyu açık saatler dışında özel şarj hakları aracılığıyla desteklemektir.

Alman üretici, yeni yaklaşımın şarj istasyonlarının kullanımını daha verimli hale getireceğini söylüyor.

Basın açıklamasına göre, Berlin şarj altyapısını yaklaşık % 20 artıracak 70 mağazada (60 Lidl ve 10 Kaufland) şarj noktaları kurulacak.

Her siteye 50 kW DC hızlı şarj cihazı ve AC şarj çıkışı verilecek.

“Berlin’de, 2020’ye kadar üç faz 70 adete kadar şarj istasyonu kurulacak. Bunlar, aynı anda iki aracı biri hızlı biri yavaş şarj olacak. 140 şarj noktası, Lidl ve Kaufland şubelerinin açılış saatlerinde süpermarket müşterilerinin kullanımına açık olacak. 11:00 – 6:30 saatleri arasında WeShare araç filosunun özel şarj hakları olacak. “

Volkswagen WeShare, bu ayın sonunda 2020’nin başında 2.000’e (2.000 Volkswagen e-Golf ve 500 Volkswagen e-up! )  Yükselen bir filo ile Berlin’de piyasaya sürülecek.

Servis daha sonraki bir aşamada Almanya’daki diğer şehirlere yayılacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 3 =