Kapat
Şarj Cihazları 54 0

Volkswagen Elektrikli Otomobilinizi Şarj Etmek için Mobil Robot Geliştiriyor

Şarj portunu size getirecek.

Elektrikli araç teknolojisi hızla arttıkça ve pazara yeni modeller sürüldükçe şarj altyapısı ciddi bir şekilde ihtiyaç olacak. Bu ihtiyaca cevap vermek için Volkswagen firması yeni bir çözüm ile kullanıcılar karşısına çıkacak.

Volkswagen Group Components tarafından tasarlanan yeni bir robot ile istediğiniz her yerde elektrikli otomobilinizi şarj edebileceksiniz. Şarj prizini otomatik olarak şarj portu haline getiren bu robot sizi şarjsız bırakmayacak.

Otonom özelliğe sahip olan robot, VW’nin akü paketlerini yani 25 kilowatt saatlik paketlerini şarj edebilir. Robotun çağrılması bir mobil uygulama veya araçtan robota (V2X) iletişim yoluyla gerçekleşir. Robot, engelleri tanıma ve bunlara tepki verme de dahil olmak üzere bağımsız olarak çalışmak için çeşitli kameralar, lazer tarayıcılar ve ultrasonik sensörler kullanmaktadır.

Volkswagen konu ile ilgili şu şekilde açıklama yaptı;

Yeterli bir şarj altyapısına sahip olmayan yerlerde prizi şarj portuna çevirmek için bu robot size yardımcı olacak. Aracınızın her yerde şarj olmasını kolayca sağlayabileceksiniz.

Volkswagen Grubu Bileşenleri Geliştirme Müdürü Mark Möller, “Yapım işi ve şarj altyapısının montaj maliyetleri robotların kullanımıyla önemli ölçüde azaltılabilir” dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir