Kapat
Şarj Cihazları 105 0

Volkswagen Yeni ID Şarj İstasyonunu Tanıttı: Herkes için Bir Duvar Kutusu

Üç fazlı 11 kW çıkışa sahip giriş seviyesi versiyon 399 € ‘dan başlıyor.

Volkswagen, Frankfurt Motor Show’da ID.3 – ID’ye tamamlayıcı bir teklif yaptığını açıkladıKasım 2019’dan itibaren satışa sunulacak olan “herkes için bir duvar kutusu” adlı şarj cihazı.

Alman üretici, ev tipi kullanım için üç versiyon sunmayı planlıyor, hepsi 11 kW üç faz için hazır (tek fazlı güç kaynağında 3.7 kW’a kadar dayanabilir) sabit Tip 2 kablo ile sunulacak.

Temel sürüm ID Şarj € 399’dan başlıyor. Daha pahalı ID. Şarj Cihazı Bağlantısı (599 Avro) bazı bağlantı özellikleri sunuyor. Charger Pro (€ 849) entegre bir elektrik sayacı ve LTE modülü ile donatılmıştır (ömür boyu veri aktarım maliyetleri dahil).

Volkswagen, sadece ev içi şarj istasyonlarını satmanın yanı sıra, bir uzman tarafından duvar kutusunun kurulum ve devreye alınmasını da ayarlayacaktır.

ID.3 ST1 sürümünün 58 kWh ile tam olarak şarj edilmesi yaklaşık altı saat sürecektir.

Volkswagen ID Şarj:

İD. Şarj cihazı
399 € olarak fiyatlandırılan temel sürüm, yüksek kaliteli ve cazip fiyatlı bir şarj çözümü sunar. Kolay kullanım, sabit Tip 2 kablo ve 11 kW’a kadar şarj kapasitesi evde şarjı çok kolaylaştırır. Modern tasarım yeni ID.3 ile mükemmel bir uyum sergiliyor. Ek olarak, kompakt ve sağlam duvar kutusu, basit ve uygun maliyetli kurulumla birlikte maksimum güvenlik için entegre DC arıza akımı koruması sunar.

ID.Charger Connect
Akıllı ID. Şarj Cihazı Bağlantısı, dijital şarjı akıllı ve akıllı hale getirir. Duvar kutusu, ev ağına ve akıllı telefona WLAN veya LAN ile bağlanabilir. LTE bağlantısı isteğe bağlı ekstra olarak da mevcuttur. Bu mobil iletişim teknolojisi sayesinde müşteriler kullanım ve şarj işlemlerine göz kulak olabilir ve uygulama yönetimi, uzaktan bakım, şarj kartıyla erişim kontrolü ve düzenli yazılım güncellemeleri gibi pratik fonksiyonlardan yararlanabilirler. ID için başlangıç ​​fiyatı, Şarj Cihazı Bağlantısı € 599’dan başlar.

ID.Charger Pro
ID. Charger Pro, wallbox serisinin en üst modelidir ve dijital fonksiyonların ve standart donanım LTE modülünün üstündeki kilowatt saat başına hassas faturalandırma için entegre bir elektrik ölçere sahiptir. Böylelikle, bir şirket otomobili sürücüsü ve işverenine uygun bir faturalandırma süreci sağlamak gibi güç gereksinimleri konusunda daha fazla şeffaflık sağlar. ID. Charger Pro € 849’dan satışa devam ediyor. Duvar kutusunun kullanım ömrü boyunca LTE veri maliyetleri zaten dahil edilmiştir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir