Kapat
Şarj Cihazları 33 0

Volkswagen’in Mobil Şarj Robotunu Elektrikli Otomobilleri Nasıl Şarj Ediyor: Video

Birden fazla akü vagonuna sahip bir mobil şarj robotu Elektrikli Otomobillerin şarj ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Geçtiğimiz günlerde sunduğumuz Volkswagen‘in mobil şarj roboto, elektrikli araçların akü paketlerini hızlıca ve konuma bağlı olmaksızın şarj edebilme özelliğine sahip.

Her yerde uygun bir çıkış sağlayarak sizin şarj problemi yaşamanızın önüne geçiyor. Tek bir mobil pilin yaklaşık 25 kWh enerjiyi tutması ve 50 kW’a kadar DC şarjı sunması beklenmektedir (CCS Combo fiş ile).

Firmanın konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekildedir;

“Prototip, kompakt, kendi kendini süren bir robotun yanı sıra akü vagonları olarak da bilinen esnek ve çevik enerji depolama cihazlarından oluşur. Tamamen şarj edildiğinde, her biri yaklaşık 25 kWh enerji içeriğine sahiptir. Şarj robotu hareket edebilir Uygulama veya V2X iletişimi ile çağrıldığında, enerji depolama cihazını elektrikli araca getirir ve her ikisini de otonom olarak bağlar. Entegre şarj elektroniği ile enerji depolama cihazı, DC hızlı şarj imkanı sunar. Araç üzerinde 50 kW yük aktarımı sağlayabilir.”

Otonom olarak sürülebilen robot kameralar, lazer tarayıcılar ve ultrasonik sensörlerle donatılmıştır. Bu sistemlerin kombinasyonu robotun şarj işlemini tamamen bağımsız yapmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda park alanında serbestçe dolaşmasını, olası engelleri tanımasını ve bunlara tepki vermesini sağlar. Park alanının veya yeraltı otoparkının büyüklüğüne bağlı olarak aynı anda birkaç şarj robotu kullanılabilir, böylece birkaç araç şarj edilebilir. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir