Kapat
Şarj Cihazları 47 0

Volta Charging 44 Milyon Dolarlık Krediyle Büyüme Planlıyor

Volta Charging, reklamları gösteren daha fazla ücretsiz şarj noktaları kurmaya hazırdır.

Reklam ve ücretsiz ödemeye dayalı özel bir iş modeline sahip bir şarj ağı kuran Volta Charging, son zamanlarda 44 milyon dolarlık bir kredi teminatı aldı.

Plan şu anda 10 eyalette (yaklaşık olarak California’da yarısı) 700’den fazla AC şarj noktasından oluşan ağı önemli ölçüde genişletmektir. Volta, sürücülerin elektriğe bir kuruş ödememesine rağmen, şarj altyapısının ekonomik olarak uygun olduğunu söylüyor.

Volta, “Bu sabah Volta, kredi platformu – Energy Impact Credit Fund (EICF) – kredi platformu aracılığıyla iş geliştirme şirketi CION Investment Corporation ile ortaklık kurduğu Energy Impact Partners’tan 44 milyon dolarlık bir kredi tesisi edindiğini açıkladı. Volta başkanı Chris Wendel’e göre, Volta’nın yıllık gelirinin üç kat arttığı ve gelir sayısının iki kattan fazla arttığı bir yıl sonra geldi. “

Raporlara göre, Volta Charging en son kredi kuruluşundan önce 62.3 milyon $ ‘dan fazla fon aldı (Temmuz 2018’de 35 milyon dolarlık C serisi dahil).

Elinde 44 milyon dolar olan Volta, binlerce ilave AC Seviye 2 şarj noktası ve hatta bazı DC hızlı şarj cihazlarını da kurabilir ve bunun da bir rol oynayabileceği bildirildi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir