Kapat
Şarj Cihazları 41 0

Volta Charging, C Serisi Raundunda 20 Milyon Dolarlık Bir Artış Kaydetti

Volta Charging, reklam veren sponsorluğundaki şarj istasyonu işi için daha fazla sermaye çekiyor.

Volta Charging, C Serisi sermaye artırımını 20 milyon ABD Doları değerinde kapattığını açıklayarak, toplam C Serisi sermayenin 100 milyon Dolara yükselmesini sağladı.

Ağustos ayında önceki 44 milyon dolarlık bir krediyle birlikte şirket, reklamı bir gelir kaynağı olarak kullanan AC Level 2 ücretsiz şarj ağını genişletmek için 64 milyon dolar yeni fon sağladı.

“Volta, Schneider Electric Ventures ve SK E&S Co. Ltd.’yi, C Serisi’ni takip eden bir dizi mevcut ortağı ile birlikte Energize Ventures’a katıldığı için ağırlıyor. Ağustos ayında 44 milyon dolarlık bir kredi tesisi “dedi.

Böyle bir para yığınıyla, şarj noktalarının şu anda bir büyüklük sırasına göre bugün 700’den fazla puandan (Kaliforniya’da yaklaşık yarısı) binlerce kişiye kadar artabileceğini varsayıyoruz.

Volta Charging, 2018’de reklamverenlerin desteklediği şarj istasyonlarına büyük ilgi gösterdiği için gelirlerin üç katına çıktığını söylüyor :”Geçtiğimiz yıl boyunca Volta, anahtar teslimi ücretlendirme hizmeti arayan emlak ortaklarının talep ettiği bir artış ve Volta’nın evden ayrılmayan ağının neden olduğu sponsorluk gelirinde bir artış nedeniyle gelirlerinin üç katına çıktığını bildirdi.

Volta, belirli marketler, eğlence merkezleri ve alışveriş merkezleri gibi elektrikli araç sürüş topluluğu tarafından şarjın en çok gerekli olduğu yerleri belirlemek için şarj talebini modellemektedir. Bu, Volta istasyonlarını genel olarak sektörde en çok kullanılanlar arasında olmaya itmiştir. Volta, ABD’deki diğer elektrikli şarj ağlarından daha fazla yatırım yapılan sermaye başına daha fazla elektrik mili sağlıyor. “

Volta’nın CEO’su ve Kurucusu Scott Mercer şunları söyledi:

“Elektrikli araç endüstrisi büyümeye devam ettikçe Volta, gazdan elektriğe geçişi kolaylaştırmak için gereken ekonomik açıdan uygun bir şarj şebekesi oluşturmak için iyi bir konumda. Artan sürücüler, emlak ortakları ve sponsorların artan taleplerini karşılamak için işimizi hızla ölçeklendirmeye devam ediyoruz. Bu sermaye enjeksiyonu elektrikli araçların yaygınlaştırılması misyonumuzu hızlandıracak. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir