Kapat
Şarj Cihazları 28 0

VW, Braunschweig’de 60 İşyeri Şarj Noktası Başlattı

Plan, çalışanlar için 2025 yılına kadar 4.000 şarj noktası yüklemektir.

Volkswagen, Almanya’daki tesislerinde işyeri şarj noktalarının kurulumuna başladı. 60 adet istasyonun yer alacağı Braunschweig’deki Volkswagen Group Components tesisi zaten faaliyete geçti.

Tesislerde şarj sahalarının planlanmasında 2025 yılına kadar 4.000 şarj noktası öngörülüyor ve bu, Haziran ayında açıklanan ve Avrupa’da 36.000 şarj noktası kurma hedefi olan daha geniş altyapı yaklaşımının bir parçası.

2025 yılına kadar Volkswagen'in on Alman sitesinde 4.000 şarj noktası aşamalı olarak aşamalı olacak

Volkswagen, işyeri şarj cihazlarına giderken yolun herhangi bir elektrikli aracı birkaç saat içinde şarj etmesi gereken 11 kW üç fazlı AC noktaları olacağına karar verdi .

Tesadüfen, yaklaşan Volkswagen ID.3’teki yerleşik şarj cihazı da 11 kW.

“60 şarj noktası, alanın sınırındaki Ohefeld otoparkına yerleştirilmiştir. Şarj gücü seviyesi 11kW’dır ve şarj merkezi, Avrupa standart sistemi olan Tip 2 fişi kullanır. Şarj için tek güç kaynağı, yenilenebilir kaynaklardan Volkswagen Naturstrom’dur. Rüzgar ve hidroelektrik santralleri bu şarj işlemleri için kullanılacaktır.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + 14 =