Kapat
Teknoloji Haberleri 50 0

AstraZeneca, 2030’a Kadar 16.000 Güçlü Filoyu Elektriklendirmeye Hazır

Önümüzdeki yıllarda elektrikli kamyonetler için dev filo siparişleri bekleniyor.

Küresel ilaç firması AstraZeneca, kısa bir süre önce araç filosunu elektriğe geçirmek için Climate Group’un EV100 girişimine katıldı.

Plan, 2030 yılına kadar yaklaşık 16.000 otomobilin elektrikli meslektaşı ile değiştirilmesi. İlk adım 808 adet ve 2019 yılı içinde:

  • İngiltere’de 120 EV (İngiltere filosunun % 23’ü)
  • İspanya’da 213 (İspanyol filosunun % 35’i)
  • 245 Fransa’da (Fransız filosunun % 50’sinden fazlası)
  • İskandinavya’da 230 (İskandinav filosunun% 50’den fazlası)

Elektrifikasyon beyanı bize önümüzdeki on yılda ne bekleneceği konusunda bilgi veriyor.

AstraZeneca ve sağlıkla ilgili diğer şirketler muhtemelen tamamen elektrik tüketen ilk ülkeler arasında olacak.

“İklim Grubu, bugün küresel ilaç devi AstraZeneca’nın elektrikli araçlar konusunda liderlik girişimi olan EV100’e katılacağını duyurdu. AstraZeneca, hava kirliliği ve iklim değişikliği ile mücadelede endüstri liderliği için yeni standartlar belirliyor.

Amerika Birleşik Devletleri ve İsveç’teki büyük kurumsal sitelere sahip İngiltere merkezli Cambridge merkezli şirket, uluslararası kar amacı gütmeyen, iklim değişikliği eylemi olan The Climate Group tarafından EV100 inisiyatifine katılan ilk ilaç şirketidir. ”

İklim Grubu CEO’su Helen Clarkson şunları söyledi:

“Bir ilaç firması, herkesin temiz hava solumasına yardımcı olmak için elektriğe gitmemiz gerektiğini söylediğinde, filosu olan her işletmenin dinlemesi gerekiyor. Bu, küresel iklim ve hava kirliliği krizini ele alan bir şirketin harika bir örneği. Filosunu EV100 üzerinden çeviren ilk küresel sağlık şirketi ve bunu yapan 50. büyük işletme olan AstraZeneca, elektrikli araçlara yönelik sürücüde yeni bir ölçüt belirliyor. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir