Kapat
Teknoloji Haberleri 249 0

Chevrolet Bolt, Michelin Uptis Havasız Lastikler için Testbed Olarak Kullanıldı

Michelin Uptis havasız tekerlek teknolojisi, lastikleri ultra güvenilir ve elektrikli otomobiller için potansiyel olarak uygulanabilir hale getirebilir

General Motors ve Michelin ortak gerçek dünya testine ve Michelin’in Uptis Prototipinin (“Eşsiz Delinmez Lastik Sistemi”) havasız jant teknolojisinin bir onaylama programına başladı.

Videoda görebileceğiniz gibi, prototip Uptis lastikleri Chevrolet Bolt EV üzerinde test edildi ve EV’lerin bu tür lastikleri alan ilk otomobiller arasında olabileceğini ima etti. Genel olarak, elektrikli arabalar ICE araçlarına göre daha ağırdır; bu da daha yüksek gereksinimlere / lastiklerin daha hızlı aşınmasına neden olur ve alternatif arayışını teşvik eder.

GM, havasız jantlara sahip ilk üretim binek otomobili, 2024 gibi erken bir zamanda piyasaya girebileceğini söyledi.

“GM, Michelin ile bu havasız tekerlek grubunu geliştirmeyi planlıyor ve 2024 gibi erken bir zamanda binek araçlarında tanıtmayı hedefliyor.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir