Kapat
Teknoloji Haberleri 57 0

Continental Powertrain Birimi Elektrikli Sektör için Odaklanıyor

Continental: “Gelecek açıkça elektrik. Buna ikna olduk. ”

Dünyanın en büyük otomotiv tedarikçisinden biri olan Continental, Powertrain Business’ta * elektrifikasyon ve temiz havaya odaklanmak üzere büyük bir değişiklik yaptığını açıkladı.

Değişimin arkasındaki ana neden, “müşterilerin giderek daha fazla tahrik sisteminin elektrifikasyonuna yönelmesi” ve “politik hedeflerin sıkılaştırılması” olmasıdır.

Elektrikli tahrik sistemlerine yaklaşmakta olan yatırımlar, enjektörler ve yüksek basınçlı pompalar gibi hidrolik bileşenlere yapılan yatırımların azalmasına neden olacaktır. Continental’a göre, bu alanlardaki yenilikler daha az karlı hale geliyor.

Continental Powertrain bölüm başkanı Andreas Wolf şöyle dedi:

“Gelecek açıkça elektrik. Buna ikna olduk. Yol boyunca dönüşüm aşaması neredeyse kesinlikle tahrik sistemlerinin bir kombinasyonu ile karakterize edilecektir. Başka bir deyişle, klasik yanmalı motorlar yıllarca kullanılmaya devam edecek ve özellikle verimli hibrit teknolojilerle kombinasyon halinde düşük emisyonlara önemli katkı sağlayacaktır. ”

Continental zaten hibrit, elektrikli ve hatta hidrojen yakıt hücreli araçlar için komple çözümler sunuyor:

“Powertrain bölümü zaten tek bir kaynaktan komple elektrifikasyon sistemleri sağlayabilen birkaç tedarikçiden biri. Portföy, 48 volt elektrifikasyonu için verimli teknolojiler, elektrikli motorlar ve hibritler ve pille çalışan tüm elektrikli araçlar için güç elektroniği gibi yakıt hücreli araçlar, akıllı enerji ve termal yönetim sistemleri olarak belirlenecek. ”

EV’leri gelecek olarak görmesine rağmen, Continental, pil hücresi üretimi için planlarını bıraktı. İlk olarak, şirket geleneksel lityum-iyon hücre üretimini hariç tuttu ancak 2018 yılının başlarında hala yeni nesil katı hal pillerini merak ediyordu. Şimdi, katı hal piller de listeden çıkarıldı çünkü ekonomik açıdan çekici değiller.

“Akü hücre üretimine pazar girişi yok

Bu bağlamda, Wolf ayrıca Continental’in gelecekte katı hal pil hücrelerinin üretimine potansiyel olarak girmeyi düşünmeyeceğini de göstermektedir. Şimdiye kadar, şirket bu konuda potansiyel bir yatırım konusunda açıktı. Ancak, Wolf, yıkıcı pazarın artık Continental için pil hücresi üretimi için cazip bir ekonomik beklenti sunmadığını belirtti. “

* Gelecekte Powertrain bölümü Vitesco Technologies adı altında faaliyet gösterecek

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir