Kapat
Teknoloji Haberleri 42 0

Cox Automotive, Rivian’a Yatırım Yaptı: Ford, Amazon ve Diğerlerine Katıldı

Araç satmak işinizin bir parçasıysa, neden daha fazlasını yapmanıza yardımcı olmak için para yatırmıyorsunuz?

Cox Automotive, Kelley Blue BookAutotrader ve Manheim gibi prestijli markaları kontrol ediyor ama aynı zamanda bir başkasının parçası olacak: Rivian .

Şirket, “elektrikli bir gelecek inşa etmek için benzersiz bir yaklaşım” ve “çevresel değişime olan bağlılık” nedeniyle olduğunu söylüyor. Fakat asıl sebep muhtemelen sadece bir tanesi: Rivian oldukça iyi bir yatırım gibi görünüyor. Amazon ve Ford bunu fark ettiler ve şirkete daha fazla para koydular: sırasıyla 700 milyon dolar ve 500 milyon dolar.

İlginç olan, Cox Automotive’in otomobil üretimi tamamlandıktan sonra her zaman otomotiv zinciriyle ilgilenmiş olmasıdır. Başka bir deyişle, araçların satışı, servisi ve değerlendirilmesi ile ilgilidir. Bu muhtemelen doğrudan bir biçimde olmasalar bile üretime ilk girişleridir.

Basın açıklamasına göre, Cox Automotive ayrıca “hizmet operasyonları, lojistik ve dijital perakendecilikteki ortaklık fırsatlarını keşfetmek” istiyor. Bu son etkinlik daha mantıklı olanı.

Otomobilleri için tamamen dijital bir satış yapısı oluşturmak yerine, Rivian, markaları için geliştirdiği bir Cox Automotive ürününü mükemmel şekilde kullanabilir. Rivian’ın kurucusu ve CEO’su RJ Scaringe bunu açıkça ortaya koyuyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir