Kapat
Teknoloji Haberleri 30 0

Dokuzuncu Ulusal Tahrik Elektrik Haftası Bu Hafta Sonu Başlıyor

Tam elektrikli arabaların aranması: 14 Eylül’den başlayarak devam eden National Drive Electric Week.

Eylül ayının ortası ve bunun ne anlama geldiğini biliyor musunuz? National Drive Electric Week (NDEW) festivalleri için zamanın bir kez daha geldiği anlamına geliyor. Etkinlik sırasında,  Tesla Model 3 sahipleri, Chevy Bolt hayranları ve Nissan LEAF uzmanları, marka rekabeti bir yana bıraktılar ve şimdilerde uluslararası bir olayla ilgili olan elektrikle ilgili farkındalığı artırmak için bir araya geldiler.

Bu yıl ABD, Kanada, Avustralya, Belçika, Meksika ve Yeni Zelanda’da planlanan 300’den fazla NDEW etkinliği var. Etkinlikler 14 Eylül Cumartesi ile 22 Eylül Pazar arasında gerçekleşecek. 2019 etkinliği organizatörler Plug In America, Sierra Club ve Elektrikli Otomobil Birliği tarafından sunulmuştur. Nissan LEAF ve Clipper Creek bu yılki sponsorlar arasında. 

Plug In America, Endişeli Bilimciler Birliği tarafından yapılan son ankette, otomobil alıcılarının yüzde 60’ından fazlasının bir sonraki araç alımında elektrik almakla ilgilendiğini belirtti. Çitte bulunan milyonlarca alıcıdan biriyseniz, bu olaylar sizin için mükemmel şekilde uyar. NDEW, yıl boyunca tüm otomobil üreticilerinden onlarca modeli test edebileceğiniz ve doğrudan sahipleriyle deneyimleri hakkında konuşabileceğiniz tek zamandır. 

Plug In America genel müdürü Joel Levin, bunun EV ile ilgilenen herkes için uygun bir yer olduğunu söylüyor. “Amerika’da bir milyondan fazla EV satıldı ve düzinelerce model mevcut, her aile için bir tane var. National Drive Electric Week etkinliklerinde, ziyaretçiler topluluklarındaki gerçek hayattaki EV sürücüleri ile konuşabilir ve neden çoğunun neden bir arabaya geri dönmeyeceğini öğrenebilirler! ”

Sahipler ve otomobil üreticileri, test sürüşleri sağlamak ve soruları yanıtlamak için EV’lerini ve PHEV’lerini getirecekler. Birçok etkinlik, katılımcılara bölgedeki yeni EV teşvikleri, politikaları ve programları hakkında yerel yetkililerden ve temsilcilerden haber alma fırsatı da verecek.

Elektrikli Otomobil Birliği Başkanı Raejean Fellows, “Tüketicilerin elektrikli arabalar konusunda meraklı olduklarını biliyoruz” diyor. “Meraklı olun, bir EV sahibiyle konuşun, elektrikli bir araba deneyin. Gelecekte ilerlemenin daha iyi bir yolunu deneyimleyeceksiniz.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 1 =