Kapat
Teknoloji Haberleri 86 0

eClassics, Elektrikli Beetle Yer Tavasını 39.900 Euro’ya Satacak

Ancak, 99.900 Euro’ya eksiksiz bir araba da alabilirsiniz.

Volkswagen, bir basın açıklaması yayınladığında bir Bettle’yi e-up’la elektriklendirmeye yardımcı olduğunu bildiren haberler yayınladı. Güzel hareket ancak satış çoğunlukla Alman otomobil üreticisinin yaptığıydı. Zorlu çalışma, 2019 Frankfurt Motor Show’u sadece eKäfer – eBeetle için Almanca’yı değil – aynı zamanda fiyatlandırmayı duyurmak için ele geçiren eClassics’te oldu. Tam bir araba 99.900 € olacaktır. Çok mu pahalı, yoksa Bettele’a çok düşkün değil misin? 

Sadece elektrikle çalışmak, aracın sunduğu tek avantaj değil. Hava soğutmalı bir Volkwagen kullandıysanız, arka süspansiyonunun “göz açıp kapayıncaya kadar değişebilecek bir kamber ile” dinamik bir geometriye sahip olduğunu kesinlikle biliyorsunuzdur.

Standart elektrikli zemin tavası, 35 kWh pil takımı ve arka aksının üzerine yerleştirilmiş 60 kW (80 hp) motor ile birlikte geliyor. Ancak, 45 kWh ve 75 kW (101 hp) motorla gelen performans paketini de isteyebilirsiniz. 15.900 € ilave ücrete tabidir.

Bu elektrikli şasi, Karmann Ghia gibi Beetle’a dayanan diğer herhangi bir arabanın temeli olabilir. EClassics’teki çocuklar Porsche 356’ya bile uydurabileceğini söyledi.

eClassics, üzerine yeni bir karoseri almak için sadece araç tabanı satın alabileceğinizi veya 10.000 € daha ödeyebileceğinizi söylüyor. 

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir