Kapat
Teknoloji Haberleri 102 0

GAC NIO Tamamen Yeni Bataryalı Elektrikli Araç Markalarını Sunacak

GAC NIO New Energy Automotive Co.,Ltd (GAC NIO)  1 Nisan’da, tüm elektrikli araçların Ar-Ge, satış ve ilgili hizmetlerine odaklanan yepyeni bir otomobil markasını piyasaya sürecek.

GAC Grubu ve iki ana şirketi olan GAC NIO’nun kurulduğu NIO, GAC NIO’nun kurucu ekibi ile birlikte yeni otomobil markası ve ortaklığına ortak yatırım yapacak.

GAC Group ve NIO, 28 Aralık 2017 tarihinde stratejik bir işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşmalara göre, iki şirket akıllı elektrikli araç Ar-Ge ve otomotiv parçaları üretimi gibi alanlarda işbirliği yapacak ve beraber operasyonel faaliyet içerisinde bulunacak.

Aynı zamanda iki taraf GAC NIO adlı yeni bir şirkete fon sağlayacağını açıkladı. GAC NIO, 2018 Nisan ayında resmi olarak 1.200 milyar RMB’lik bir planlı yatırım ve 500 milyon RMB’lik kayıtlı sermaye ile GAC Grubu ve NIO’nun sırasıyla % 22.5 ve % 22.5’ine sahip olduğu resmen duyurdu.

Gelecek haberlere göre bu makalemizi yeniden güncelleyeceğiz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 13 =