Kapat
Teknoloji Haberleri 148 0

General Motors Lordstown Fabrikasını Lordstown Motors’a Satıyor

Lordstown Motors, Workhorse W-15 teknolojisini baz alarak elektrikli kamyonet üretmek için GM Lordstown kompleksini satın aldı.

General Motors, Lordstown Ohio‘daki Lordstown Kompleksini Workhorse Grup‘a bağlı yeni bir Lordstown Motors şirketine sattı. Bu anlaşma için iki firma da 2019 yılının bahar aylarından beri görüşmelere devam ediyorlardı.

Bu kompleksin satış fiyatı hakkında net bilgi verilmedi ancak alınan haberlere göre yaklaşık 16 milyon dolar değerinde bir anlaşma ile verildi. Basın açıklamasına göre Lordstown Motors, elektrikli kamyonet üretmek için Workhorse teknolojisini ( Workhorse W-15 ) kullanmayı düşünüyor. Buna karşılık Workhorse, Lordstown Motor’da % 10’luk bir öz sermaye payına sahip ve bir lisans ücreti almaya hak kazanıyor.

Lordstown Motors, 2020’nin ikinci yarısında üretime geçmeyi düşünüyor. Firmanın bu konu hakkında yaptığı açıklama aşağıdaki gibidir;

“Üretimin 2020’nin ikinci yarısı kadar hızlanmasını bekliyoruz. Bu arada üretim tesisini üretim için hazırlarken aynı zamanda Lordstown halkıyla birlikte sürdürülebilirlik için uzun vadeli bir plan oluşturmaya yönelik çalışacağız. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir