Kapat
Teknoloji Haberleri 47 0

Gigafactory 3, Başka Bir Kapsamlı Kabul Sertifikası Aldı

Sonuncusu mu, yoksa üretime hazır olması için daha fazla denetim var mı?

Lisanslar üretim için çok önemli bir durumda. Pekin News‘ göre Tesla “kapsamlı kabul belgesi” yazısını aldı. Bu bize cevaplayacak çok soru soruyor. Birincisi: “Neden iki?” Ancak, en acil olanı: “Daha fazlası olacak mı?”

Çin makalesini anlayabildiklerimiz için, bu “kapsamlı kabul belgesi” bir çalışma izni gibidir. Fabrikanın arabaları pompalamaya başlamasını sağlayan bir işletme lisansı.

Beijing News, Lingang Yeni Bölge Yönetim Komitesinin ve Lingang Bölgesi İnşaat Projesi Yönetim Servis Merkezinin incelemeleri yaptığını söyledi. Bunlar “planlama, inşaat, yangından korunma, yıldırımdan korunma, arşivler” ve profesyonel denetim departmanları tarafından ele alınan diğer konuları içermiştir.

Bizim izlenimimiz, iki “kapsamlı kabul sertifikası” olduğudur. Bunlardan ilki, inşaatın kendisini ele almalıdır. Bittiğinde, ikincisi muhtemelen binanın yangın gibi herhangi bir acil durumla başa çıkmanın bir yolu olup olmadığını kontrol eder.

Eğer durum buysa, bu ikinci “kapsamlı kabul belgesi” fabrikanın üretime hazır olduğu anlamına gelir. En azından hükümet izinleriyle ilgili.

Tesla Gigafactory 3 iki aşamada kurulacak. Bunlardan ilki 150 bin araç üretmeye hazır olacak. İkinci aşama, Tesla’nın bu tesiste Çin’de inşa etmeyi planladığı 500.000 otomobil için olacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 − 1 =