Kapat
Teknoloji Haberleri 40 0

GM ve LG Chem Ohio’daki Elektrikli Otomobil Batarya Tesisini Kurdu

Ohio merkezli yeni bir tesiste 1100’den fazla yeni iş oluşturulacak.

General Motors ve LG Chem, Ohio’da yeni bir tesiste elektrikli araçlar için batarya üretimine yönelik bir birliktelik açıkladı. Bu birliktelik açıklaması Reuters tarafından raporlandı.

GM’den yapılan resmi açıklamada 2.3 milyar dolarlık lityum iyon hücre çabasının (LG Chem ile 50/50 anlaşma) yıllık 30 GWh’den fazla pil üretebileceğini ve daha fazla genişletme seçeneği sunabileceğini söyledi. Ortalama 50 kWh ile 100 kWh pil paketi olduğu varsayıldığında, bu pil miktarı yıllık 300.000 ile 600.000 elektrikli otomobil için yeterli olacaktır ve bu da bize projenin ölçeğini göstermektedir.

Bu ortaklık ile toplamda 1100 adet iş imkanı sunulacaktır. Konu hakkında aşağıdaki gibi bir açıklama yapılmıştır;

“Lordstown bölgesinde olması beklenen tesis, GM ve LG Chem’in her birinin 1 milyar dolardan fazla yatırım yapması beklenen 2 milyar dolarlık yatırım göreceği belirtildi. Girişim büyük ihtimal perşembe günü imzalanacak.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir