Kapat
Teknoloji Haberleri 85 0

İsveçli Saab’ın Bir Parçası Jaguar I-Pace Elektrikli Otomobil İçerisinde Yaşıyor

Uzun süre acı çeken İsveç otomobil markasının iflasında, Jaguar’ın ihtiyaç duyduğu elektrik kısmı oluşturulacak

Saab ilk başta sektöre hızlı girdi. General Motors ortaklığı ile birçok araç üreten Saab daha sonra mali kriz ile birlikte iflasını açıkladı. Saab ile GM arasında yapılan ortaklıkta PhoeniX adında bir araç geliştirildi. Krizden önce üretilen bu araçta krizden sonra tarihe karıştı.

Ancak PhoeniX’in parçaları hayat buldu. Volvo Cars ve Polestar, Android tabanlı bilgi-eğlence sisteminin ve Jaguar I- Pace’nin o elektrikli arka dingil motorunun yeni sahipleri olduğu söyleniyor. American Axle ve Manufacturing Holdings’den Anthony Pistagnesi bu hafta Automotive News’e verdiği demeçte otomobil üreticisinin iflasından sonra planlanan 2013 9-3 için güç aktarımını yapmak için Saab ile kurdukları ortak girişimi devraldığını ve Jaguar Land Rover’ın üzerinde de dahil olmak üzere parçaların kullanıldığı bildirdi.

Saab parçalarının diğer araçlar üzerinde yeniden kullanıldığı görmek mutluluk verici bir haber olarak nitelendirildi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − 6 =