Kapat
Teknoloji Haberleri 106 0

Neoen ve Tesla, Avustralya’daki Dünyanın En Büyük Batarya Alanını % 50 Oranında Genişletiyor

Birkaç ay içinde Hornsdale Güç Rezervi % 50 oranında 150 MW’lık güç ve 193.5 MWh’lik kapasite ile büyütülecek

Neoen firması dünyanın en büyük depolama alanlarından biri olan Hornsdale’i genişletme kararı aldı. Bu alanın toplamda 100 MW / 129 MWh depolama kapasite mevcut. Şebekenin desteğinin yanı sıra güneş ve rüzgâr üretiminin daha iyi kullanılması için kullanılan alanın son derece başarılı olduğu ve tüketicilerin ilk çalışma yılında 50 milyon dolarlık tasarruf sağladığı bildirildi.

Neoen ve Tesla bu şekilde bir genişleme kararı aldılar ve en son güç kapasitesi şu şekilde olacaktır;

  • 150 MW güç (+50 MW)
  • 193,5 MWh kapasite (+64,5 MWh)

Tesla enerji depolama sistemlerini büyütmeye devam ediyor ve ileride bu sistemler elektrikli otomobil sektöründe etkin rol oynayacak. Nitekim gece aracın şarj olması ve gündüz araçtan şebekeye enerji aktarılması gibi sistemleri destekleyecek bir yapı olarak karşımıza çıkacak.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir