Kapat
Teknoloji Haberleri 141 0

NEVS/Evergrande Tekerlek İçi Motor Geliştiricisi Protean Electric’i Satın Aldı

NEVS / Evergrande, EV yetkinliklerini Protean Electric’i satın alarak tekerlekli motorlu elektrikli motorlara genişletti

Elektrikli araçlar için tekerlekli motorların İngiliz geliştiricisi olan Protean Electric, Evergrande Health’in bir yan kuruluşu olan National Electric Vehicle Sweden ( NEVS ) tarafından satın alındı .

Basın açıklamasına göre, Protean Electric bağımsız bir işletme olarak çalışmaya devam edecek (resmen NEVS’nin bir iştiraki olan Virtue Surge ile birleştirilerek), gelecekteki güç aktarma sistemi ve mobilite çözümleri geliştirilecektir.

“Bu devralım, Evergrande’nin küresel elektrikli araç (EV) endüstrisinde büyük bir oyuncu olma stratejisinin bir parçası ve NEVS’nin Protean Electric’in tekerlekli elektrikli tahrik teknolojisi ProteanDrive’ı gelecekteki ürünlerine yerleştirmesinin yolunu açtı.”

Protean Electric’e sahip olan NEVS’nin artık elektrikli otomobillerinde tekerlekli motorlu motorları kullanmaya çalışacağı anlaşılıyor.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir