Kapat
Teknoloji Haberleri 45 0

Nidec, GAC ile Çekiş Motorlarını Ortak Olarak Üretecek

Nidec, çekiş motoru işini daha da genişletiyor. En son girişim, GAC Components ile yapılan ortak girişimdir.

Nidec Corporation , Çin’deki altıncı pazar payına sahip olan Guangzhou Automobile Group’un ( GAC ) bağlı kuruluşu GAC Components ile yeni bir otomotiv çekiş motoru ortak girişimi ilan etti .

İkili, daha sonraki bir aşamada GAC’ın Yeni Enerji Araçları ve diğer üreticiler için ortaklaşa elektrik motorları üretmeyi amaçlıyor.

Japon tedarikçi, ortak girişimin % 51’ini elinde tutacak (geri kalan % 49’u GAC Bileşenlerine ait olacak). Kayıtlı sermaye 600 milyon yuan (yaklaşık 85 milyon dolar) olacak.

Nidec, en yeni GAC NE Aion S için e-aks çekiş motoru sistemleri tedarik ediyor . Daha derin bir ortaklık, çekiş motoru işini önemli ölçüde artırmak isteyen Nidec için fayda sağlayacak.

“Gelecekteki otomobil endüstrisindeki çekiş motorlarının stratejik önemini fark eden GAC Components ve Nidec, Guangzhou Otomobil Grubu için düşük maliyetli, yüksek verimli çekiş motorları üretmek için işbirliği yapmayı kabul etti.

Ortak girişim şirketi, Guangzhou Automobile Group’un bitmiş araç mekanizmaları ve Nidec’in tahrik ve elektronik teknolojilerindeki ortak know-how’ını, esas olarak Guangzhou Automobile Group ve daha sonra diğer otomobiller için düşük maliyetli, yüksek verimli çekiş motorları geliştirmek, üretmek ve satmak için kullanacak.  Ayrıca, ortak girişim şirketi, bu tür kaynaklarda bol miktarda bulunan Çin’deki yerel olarak geliştirme mühendislerini işe alarak, ürün geliştirme ve tasarım hızını arttırırken, Guangzhou Otomobil Grubu’nun yerel satın alma kabiliyetlerini kullanarak maliyeti düşürmeyi destekleyecek ”dedi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir