Kapat
Teknoloji Haberleri 54 0

Nisan Ayından Beri NIO İş Gücünün % 10’unu Kesti

NIO, Çin’de zor zamanlar yaşıyor ve ilerlemenin tek yolu daha fazla araba satmak.

En son basında çıkan haberlere göre, NIO istihdamını başlangıçta beklenenden çok daha zor olduğu ortaya çıkan yeni bir duruma ayarlıyor.

Çin’in premium elektrikli otomobil üreticisinin, çalışan sayısını nisan ayında 9,800’den ağustos ayında 8,800’e düşürdüğü bildirildi.

Küçülen çalışan sayısı, üretimin olması gerekenden düşük olduğunu ve hızlı bir toparlanma perspektifinin puslu olduğunu gösteriyor.

NIO’nun büyüme yolunu zorlaştıran çeşitli şeyler var – Çin’in otomotiv endüstrisindeki düşüşün (satışların düşmesi), Çin’deki BEV’ler için azalan teşvikler , NIO ES8‘in pil geri çağrılması ve muhtemelen NIO BEV’ler için düşük talep ( 1000’den az satış Temmuz ayında).

Medya kurucu ortağı olan Jack Cheng’in, eski yazılım başkanı Li Zhang da dahil olmak üzere, birkaç diğer yüksek profilli çıkışların başında gelen NIO’dan ayrıldığını belirtti.

Şirket ikinci çeyrek finansal sonuçlarını gösterdiğinde, NIO’nun bakış açısını daha iyi anlayacağız.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir