Kapat
Teknoloji Haberleri 117 0

PSA Group ve Fiat Chrysler Elektrikli Araçlar için İşbirliği Yapacaklar

Bloomberg’den alınan haberlere göre PSA Group ve Fiat Chrysler arasında bir takım işbirliği anlaşmaları söz konusu. Bu anlaşmalar içerisinde elektrikli araçlar da mevcut.

Firmalar yeni bir platform üzerinde konuşmaya başladılar. Günümüzde araç yapısı elektrifikasyon üzerine döndüğü için bu alanda bir iş birliği ve altyapı oluşturmak isteniyor.

Hem PSA CEO’su Carlos Tavares hem de FCA CEO’su John Elkann yakın zamanda fırsatları aradıklarını belirtti. PSA yakın zamanda Opel / Vauxhall’ı da dahil etmek için şirketini genişletti, Fiat Chrysler’i satın aldı. Bu ortaklık ise yüksek hacimli işbirliği anlaşmaları yapılacak.

PSA ve Fiat, halihazırda Avrupa’daki hafif ticari araçlar için işbirliği içinde çalışıyor.

Milano’daki Bocconi Üniversitesi’nde profesör olan Carlo Alberto Carnevale Maffe şunları söyledi:

“Hiçbir tekil otomobil üreticisi, gelecek yıllarda yola çıkacak akıllı, hibrit ve plug in araçlar için platformlar geliştirmek için gereken büyük yatırım miktarını karşılayamaz. PSA ve FCA ile BMW ve Daimler arasında yapılan görüşmelerde, endüstrinin nihai ürün ve hizmetler konusunda yeni bir rekabet dengesi bulması, teknolojinin geliştirilmesi ve kaçınılmaz işbirliğinden yararlanılması gerektiğini vurgulayan bir işarettir. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − 4 =