Kapat
Teknoloji Haberleri 199 0

Renault, Filolar için Elektrikli Mobilite Danışmanlığı Başlattı

Fransız üretici, elektrikli tahrik seçeneğini seçerken işletmelere doğru kararları vermelerinde yardımcı olmayı amaçlıyor.

Renault, bu ay elektrifikasyon yolundaki işletmeleri desteklemek için yeni bir Mobilite Danışmanlığı hizmeti başlattığını duyurdu.

Fransız üretici, elektrikli araçlar ve büyük pazar payında (Avrupa’da) on yıllık uzmanlığa sahip, gerçekten güçlü bir konumdan tavsiyeye başlıyor:

  • Renault ZOE, 2013 yılının üçüncü çeyreğinde, EV binek otomobil segmentinde % 42,5 pay aldı
  • Renault Kangoo ZE , Renault ZOE (ticari versiyon) ve Renault Master ZE, 2013 yılının üçüncü çeyreğinde BEV hafif ticari araç satışlarının üçte ikisini alıyor

Plan, filoların elektrifikasyona geçişini hızlandırmayı denemek. İlk adım, müşteri profili için en iyi çözümü bulmak için mevcut ICE filosunun kullanımı (BEV, PHEV, HEV, ICE) ve kullanım / ücretlendirme programlarını optimize etmek için EV’lerin kullanımı olacak.

Ardından, Renault araba ve şarj altyapısını teslim edecek.

Gerçek karar verme araçları

“Bir filosun yenilenmesi söz konusu olduğunda, Renault tarafından Mobilite Danışmanlığı sürecindeki ilk aşama analizlerden biridir. Bu analiz, bir şirketin gerçek yaşam koşullarındaki gereksinimlerini değerlendirmek için araçlar kullanır. Örneğin, ZE Explore Pro uygulaması uygunluğunu doğrular filodaki her araç için gerçek çalışma koşullarında elektrik tahrikinin ve ZE Deneyi, mevcut elektrikli Renault filolarının çalıştırılması ve şarj edilmesi için bir optimizasyon aracıdır.

Bu temelde, uzmanlarımız uygun seviyelerde elektriklendirme (% 100 elektrik, hibrit, yeniden şarj edilebilir hibrit, içten yanma) için yeniden şarj çözümleri ve ortak mobilite hizmetleri sunma potansiyeli için öneriler hazırlıyorlar. ”

Benzersiz uzmanlık

“Bugün filo elektrifikasyon projeleri, motor tipleri ve şarj yöntemlerinin çarpımı ve çeşitli oyuncuların (alıcılar, filo yöneticileri, şantiye hizmetleri vb.) Koordine edilmesi gerekliliği nedeniyle daha karmaşık hale geldi. Groupe Renault uzmanları, öncü Group, Renault, elektrik mobilitesi konusunda lider, bu alanda on yıllık bir deneyime sahip, satış ve satış sonrası kazanılan becerilerin yanı sıra, 250.000 özel ve ticari müşterimizin sürüş davranışından da haberdar olan geniş bir bilgiye sahipler. Halihazırda yalnızca aracın ötesine geçti ve şarj altyapıları dahil ekosistemlerin tanıtılmasında en ön sırada olan ekipler aslında Grubun kendi sahalarına kurulu 1000’den fazla şarj noktasını yönetiyor ve Avrupa genelinde hızlı şarj ağları kurmaya yardımcı oluyor.Grubun uzmanlığı, Renault Mobility ve Glide gibi hizmetler biçiminde işletmeler için özel olarak tasarlanmış yeni ortak mobilite çözümlerine bile uzanıyor. ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir