Kapat
Teknoloji Haberleri 18 0

Tesla CEO’su Elektrikli Otomobiller için Yer Altı Tünelleri İstiyor

Yeni bir projenin sinyalleri verildi.

Tesla CEO’su bazen twitter üzerinde tartışmalara neden olurken bazen de kullanıcıları meraklandıran açıklamalar yapıyor. Yeniden Elon Musk iş başında ve bir anket yayınladı.

Musk Twitter’da “trafiği çözmek için çok güvenli ve depreme dayanıklı bir tünel sistemi ister misiniz?” diye bir anket yaptı. Bu sorunun bazı cevapları şu şekildedir;

Kesinlikle, “belki” ve “Hayır, trafiği seviyorum” idi.

Ankete neredeyse 1.5 milyon kişi katıldı ve % 66 oranında kesinlikle seçeneği işaretlendi. Bu cevaplardan sonra Elon Musk yeni bir twitt daha attı. “Sadece elektrikli otomobillere özel olacak zira toksik gazlar istemeyiz. Sadece yerin altında EV modellere özel bir yol olacak.” şeklinde yazdı.

Bilindiği üzere Tesla, The Boring Company üzerinden tünel testleri yapıyor. Umarız yakın zamanda elektrikli araçlar için bu tünelleri görebiliriz.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir