Kapat
Teknoloji Haberleri 38 0

Tesla Cybertruck Garajı Güzel Bir Tasarıma Benziyor

Tesla araçlarınızı bu garajda muhafaza edebilirsiniz.

Tesla Cybertruck tasarımı kimilerine göre harikulade kimilerine göre ise çok kötü olarak göründü. Ayrıca bu tasarım ile ilgili birçok render çalışması da yapıldı. Peki bu şekilde bir tasarıma sahip olan Cybertruck garajı olsa beğenilir mi?

Bunun ismi Cybunker. Lars Buro New York tarafından tasarlanan Cybunker, “yüksek teknoloji ürünü bir depo, bir ADU (Aksesuar İkamet Ünitesi) veya şebekesiz bir konut” olarak dağıtılabilecek 1.800 metrekarelik bir alandır. Adından da anlaşılacağı gibi Cybunker’ın bakış açısı Cybertruck’tan çok ilham alıyor. Kama şeklindeki binada ayrıca bir batarya bankasına elektrik besleyen çatıya monte güneş panelleri de bulunmaktadır.

Yapının 600 metrekarelik kısmı garaj olarak kullanılırken geri kalan kısım yaşam alanını oluşturuyor. Tabii ki, müşterilerin Cybunker’ın içini, bir depolama birimi, yaşam alanı veya bir ofis olarak, özel ihtiyaçlarına göre uyarlamaları muhtemeldir. Ancak Cybunker’ın neye mal olacağı bir sır olarak kalmaya devam ediyor. 

Yapının gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair bilgi istenildiğinde henüz mühendislik aşamasında olduğuna dair bilgi verildi. Umarız bu yapı bir an önce hayata geçer.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir