Şangay’daki Tesla Gigafactory 3’e hızlı bir bakışla yeni bir hafta başlayalım.

20 Eylül 2019 itibariyle, Şangay’daki Tesla Gigafactory 3 şantiyesinden bir başka video raporumuz var.

Ana üretim tesisi temelde tamamlanmış olsa da (sadece küçük şeyler kalır), ikinci kısımda çalışma devam ediyor, güney tarafındaki küçük tesis (bildirildiği üzere bir batarya atölyesi) tam hızıyla devam ediyor. İlk duvarları birkaç hafta içinde görmeliyiz.

Ayrıca, 220 V trafo merkezi oldukça gelişmiş, muhtemelen birkaç hafta içinde tamamlanacak.

YouTube’daki Jason Yang aracılığıyla video açıklaması :

(20 Eylül 2019 Shanghai Shanghai Yapı Güncellemesi 4K’daki Tesla Gigafactory 3

Gigafactory 3 dış duvar tamamen kapalı, Bu gigafactory iç ekipmanın tamamen monte edildiğini gösterir. Çin’de Weibo sürekli olarak gigafactory 3 test Model 3 fotoğraf çıkışına sahiptir.

Twitter’daki son bir etkileşim sırasında Musk, Gigafactory Shanghai’in aynı bölgede “otomobiller, piller ve tahrik üniteleri” üreteceğini belirtti. Muhtemelen 3’ün ilk aşamasının, belki de batarya tedarikçisinin Tesla’nın hızına ayak uyduramaması, belki de ticaret savaşının ciddiyeti beklentileri aştığı için bazı büyük değişiklikler yapması muhtemel.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − 3 =