Kapat
Teknoloji Haberleri 34 0

Tesla Gigafactory 4 FCA Tarafından Etkin Bir Şekilde Desteklenecek mi?

Fiat Avrupa’da elektrikli sektöre geçmek için ödemeler yapabilir.

Tesla Gigafactory 4’ün Almanya’da kurulması kesinleştirildi. Tesla araçları artık Almanya’da üretilecek. Robert W. Baird & Co. analisti Ben Kallo göre FCA grubu da bu yatırımı destekliyor ve hatta bu yatırım için fon sağlayacak.

Avrupa’da elektrikli otomobillerin öncüsü olmak isteyen Fiat, birçok elektrikli araç modeli çıkarmayı düşünüyor. Buna istinaden kurulacak olan Tesla fabrikasına ise fon sağlamak istiyor.

Robert W. Baird & Co., anlaşmanın muhtemelen en az 1.8 milyar € (2 milyar $) olacağını öngörüyor ve bu rakam Tesla Gigafactory 4’ü finanse edebilir. Tesla bununla birlikte 2020 yılının ilk aylarında finansal sorun çekmez ve fabrikasını istediği sürede bitirebilir.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir