Kapat
Teknoloji Haberleri 331 0

Tesla, Gigafactory 4 için Arsa Alım İşlerini Tamamladı

İlk çalışmalar çoktan başlatıldı.

Tesla, kısa süre önce Gigafactory 4 fabrikasını Almanya’da kuracağını ve 300 hektarlık bir alanda işletme sağlayacağını bildirmişti. Bu fabrikanın başlangıç inşaat maliyeti 40.91 milyon € (45.36 milyon $) olarak belirlenmişti.

Tesla, kısa sürede bu kadar hızlı ilerlemesini bürokrasideki başarıya borçlu. Çin-Şangay’da yaptığı Gigafactory 3’te de böyle hızlı işler gerçekleştirdi. Aynı zamanda Almanya’da kurulacak olan tesis için yeni inşaat rekoru bekleniyor.

Tesla’nın satın aldığı yer boş bir arazi. 3.dünya savaşı sırasında düşen bombalardan dolayı buraya herhangi bir yerleşim alanı oluşturulmamış. Altyapı ve yollar için Tesla hemen iş başına geçti ve bu terk edilmiş arazide çalışmalarına başladı.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir