Kapat
Teknoloji Haberleri 55 0

Tesla Gigafactory 4 Muhtemelen Aşağı Saksonya, Almanya’da Bulunacak

Avrupa, Tesla Gigafactory için sıradaki konumunu aldı. Yeni otomobil üretim tesisi Almanya’daki Emden veya Emsland’da bulunabilir.

Avrupa Tesla Gigafactory 4, Aşağı Saksonya’da bulunabilir. Almanya’dan en son haberlere göre bu bilgi doğrulandı.

Tesla’nın, denize erişimi olan ve Tesla’nın Hollanda veya İskandinavya gibi büyük pazarlarına yakın olan Emden ve Emsland’ı dikkate aldığı bildiriliyor .

Tesiste 1.000-2.000 adede kadar yeni iş yaratılacak, ancak tesiste hangi modellerin üretilebileceği konusunda bir ayrıntı yok.

“Güncel kısa bir süre önce, Bakanlığın Aşağı Saksonya’daki” potansiyel yerleri “Tesla yöneticilerine sunduğunu doğrulayan Ekonomi Bakanı Bernd Althusmann sözcüsü tarafından paylaşıldı. Bundan önce Tesla’nın Aşağı Saksonya Ekonomi Bakanlığı’na bu amaçla yaklaştığını bildirdi. Sahile yakın olan bir sitenin güvenliğini sağlama amacı Hem Emden hem de Emsland bu kriterlere uyuyor. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir