Kapat
Teknoloji Haberleri 46 0

Tesla, Sigorta Servisini Tanıtıyor

Sigorta, Tesla‘nın otomobil işinin her yönüyle dikey entegrasyonunda bir başka adım.

28 Ağustos 2019’da Tesla, başlangıçta Kaliforniya’daki yeni Tesla otomobilleri için mevcut olan uzun süredir beklenen Tesla Sigorta hizmetini resmen açıkladı. 

Tesla Sigorta’nın temel amacı, şu anda piyasada mevcut olandan daha düşük bir fiyatla sigorta sunmaktır (bilhassa Tesla araçlarının yüksek onarım maliyetleri nedeniyle).

Tesla, sigorta şirketlerinden % 20 daha düşük fiyatlar sunabileceğini umuyor ve bazı durumlarda fark % 30 olabilir ! Bunun üzerine, tüm süreç bir süre alacaktır ve araç sahipleri istedikleri zaman aylık abonelikten istifa edebilecekler.

“Bugünden itibaren, Tesla sahiplerine % 20’ye varan oranda daha düşük oranlar sağlamak için tasarlanmış, rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılmış bir sigorta teklifi olan Tesla Sigorta’yı başlatıyoruz ve bazı durumlarda % 30’a kadar. Tesla Sigorta, Kaliforniya’daki müşterileri ve gelecekte ek ABD eyaletlerine genişleyecektir.

Tesla araçlarını en iyi şekilde tanıdığı için, Tesla Sigorta, daha düşük bir maliyetle sigorta sağlamak için araçlarımızın ileri teknolojisini, güvenliğini ve hizmet verilebilirliğini kullanabilir. Bu fiyatlandırma, Tesla’nın aktif güvenliğinin ve tüm yeni Tesla araçlarında standart olan gelişmiş sürücü yardımı özelliklerinin faydalarını yansıtıyor.

Kaliforniya’daki Tesla sahipleri tesla.com/insurance aracılığıyla bir dakika kadar kısa bir sürede bir politika satın alabilirler. Yeni araç siparişlerinde, müşteriler Tesla Hesaplarına bir VIN atandıktan sonra teslimattan önce fiyat teklifi isteyebilir.

Tesla Sigorta, herhangi bir gizli ücret veya masraf olmadan aylık uygun bir ödeme sunar. Müşteriler, Tesla Sigorta poliçelerini istedikleri zaman iptal edebilir veya değiştirebilir. “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir