Kapat
Teknoloji Haberleri 58 0

Tesla’nızı Güneş Enerjisi İle Güçlendirmek Mümkün Mü?

En azından bir Tesla Güneş Sistemi yardımıyla.

Çevreyi kirletmemek ve paradan tasarruf etmek için elektrikli otomobilinizi aldınız. Ancak, EV’inizin bir ICE otomobilinden daha kirli olduğunu bildirmek için çaba sarf etmeyenleri bile sık sık duymanız gerekir. Bu tür bir sohbeti kesinlikle reddetmenin bir yolu var: Evinize güneş panelleri takarak. Ve sonunda süreçte elektrik faturanızdan kurtulun.

Bu, Sean Mitchell’in bize bu videoda emlakçı müşterilerinden biriyle anlattığı şey. Mitchell , her biri 330W Panasonic panel olmak üzere 30 panelli Tesla Solar System kurulumu için ideal evi bulmasına yardımcı oldu. Hepsi birlikte 9,900W veya 9,9 kW üretebilirler. 10 kW’lık bir invertör ile.

O zamandan beri, evin sahibi elektrik enerjisine tek bir kuruş harcamayı başaramadı. Ancak, tüm Tesla Solar System için 10 yıllık 30.600 dolarlık bir finansman için aylık 225 dolarlık taksit ödemek zorunda.

Güneş panelleri kurulmamışsa, güç için daha fazla para vereceğine inanıyor. Ve sonunda, finansman bittikten hemen sonra serbest enerjisine sahip olacak. Paneller çok fazla bakıma ihtiyaç duymadan on yıldan fazla dayanırsa doğru olabilir.

Tesla, Gigafactory 2'de Solar Çatı Rampasını Başladı

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir