Kapat
Teknoloji Haberleri 117 0

Toyota, BYD ile Elektrikli Otomobil ve Akü Geliştirecek

Toyota, Çin’de BYD ortaklığında tüm elektrikli sedan ve alçak taban SUV’larını tanıtacak.

Toyota, elektrikli araç saldırısı için geniş bir ortaklık kuruyor. CATL ile yapılan anlaşmadan hemen sonra, Japon üretici BYD ile bir tane daha açıkladı.

Kısa basın açıklaması, Toyota ve BYD’nin hem Toyota markası altında satılacak elektrikli araçları, hem de bu araçlar için pilleri (BYD elbette bir hücre tedarikçisi olacak) birlikte geliştireceklerini ortaya koyuyor.

Her şey yolunda giderse, önümüzdeki birkaç yıl içinde, bu ortaklığın meyvelerini Çin pazarı için tamamen elektrikli sedanlar ve düşük kat SUV şeklinde görmeliyiz :

BYD Company Ltd. (BYD) ve Toyota Motor Corporation (Toyota) bugün, akülü elektrikli araçların (BEV’ler) ortak gelişimi için bir anlaşma imzaladıklarını açıkladı. İki parti, 2020’lerin ilk yarısında Toyota markasıyla Çin pazarında piyasaya sürmeyi amaçlayan sedan ve alçak taban SUV’lerinin yanı sıra bu araçlar ve onboard bataryalar geliştirecekler.

  • Akülü elektrikli taşıtların (BEV’ler) birlikte geliştirilmesi için anlaşma; tartışmalar içerir
    • Ortak geliştirme sedan ve alçak tabanlı SUV BEV‘ler
    • Çin’deki BEV’leri 2020’lerin ilk yarısında başlatma planlanıyor.
  • BYD ve Toyota, ortaklaşa geliştirilen BEV’ler ve diğer araçlar için yerleşik piller de geliştirecek

“İlerlemek için, BYD ve Toyota elektrikli pazarlardan ve piyasa tanıtımlarıyla edindikleri pil geliştirme teknolojilerinden faydalanacak ve müşterilere çekici BEV’leri daha da geliştirmek ve yaygın kabullerini geliştirmek için birlikte çalışacaklar.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir