Kapat
Teknoloji Haberleri 75 0

Volvo Kamyon, Samsung SDI Pilleri ve Paket Teknolojisini Kullanacak

Volvo tamamen elektrikli kamyonlar yakın zamanda Volvo Grubundaki ilgili markalar aracılığıyla global olarak sunulacak.

Volvo Group, elektrikli kamyonlar için batarya çözümleri geliştirmek üzere Samsung SDI ile stratejik bir ittifak yaptığını açıkladı.

Anlaşmada, Samsung SDI aynı zamanda akü modülleri tedarik edeceği ve Volvo tesislerinde montaj için akü paketi bilgisini paylaşacağı için sadece lityum iyon hücrelerinin tedarik edilmesini öngörmüyor.

Basın açıklamasına göre, ortaklık Volvo’nun gelişmeyi hızlandırmasını ve uzun vadeli yeteneklerini güçlendirmesini sağlayacak.

“İttifak, özellikle Volvo Group’un kamyon uygulamaları için özel olarak geliştirilen akü paketlerinin ortak geliştirilmesini kapsayacak. Samsung SDI, Volvo Group’un elektrikli kamyonlarına olan talebi karşılamak için akü hücreleri ve modülleri sağlamayı amaçlıyor. “

Volvo Grubu Başkanı ve CEO’su Martin Lundstedt şunları söyledi:

“Volvo Group, dünyanın en büyük ticari araç üreticilerinden biridir. Elektromobilite sayesinde, artan taşımacılık ihtiyaçları, müşterilerimiz ve toplum için bir bütün olarak yeni olanaklar sağlayan daha temiz ve sessiz bir şekilde yapılacaktır. Samsung SDI ile ittifak, dünyanın en gerçek sürdürülebilir ulaşım sistemini, ticari araçlarımız için fosilsiz alternatiflerle sunma yolunda önemli bir adım ”dedi.

Young-Hyun Jun, CEO Samsung SDI şöyle dedi:

“Samsung SDI, Volvo Grubu ile stratejik bir ittifak yapma konusunda gerçekten ayrıcalıklı. Hareketlilik ve ulaştırma endüstrisinin çaprazlarında dururken, bu ittifakın ticari araç endüstrisi ve ötesinde enerji, güvenlik ve sürdürülebilirlik açısından üstün teklifler sunacağına inanıyoruz. Bu ittifakın iki şirketin pazar liderliğini uzun vadede güvence altına alacağından eminiz. “

Volvo Grubunun Satın Alma Sorumlusu Andrea Fuder şunları söyledi:

“Samsung SDI’nın Volvo Group’a getirdiği uzmanlığı memnuniyetle karşılıyoruz. Bu işbirliğiyle, artan piyasa taleplerini karşılamak için iyi bir konumdayız. Samsung SDI’nin güçlü batarya teknolojisi bilgisini kullanarak, güçlü elektromobilite teknolojimizi daha da güçlendirdik ”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir