Kapat
Teknoloji Haberleri 90 0

World RX Elektrikli Project E Ralli Yarışı Temmuz’da Testlere Başlayacak

Son zamanlarda Dünya Motor Sporları Konseyi’nden çıkan haberlerin ardından, elektrikli otomobillerin 2021’den itibaren Dünya RX’in ana kategorisine girme planlarının sürdüğünü belirten IMG, project E projesinin önümüzdeki yıl başlayacağını doğruladı.

Kavramı, takvimin seçilen Avrupa turlarında çalışan bir “elektriksel gelişim serisi” olarak markalayan IMG, “Projekt E’nin temel amacı, bir Dünya RX ortamındaki elektrikli yarış arabalarını FIA Dünyasının elektrifikasyonu için yol haritasına göre değerlendirmektir. ”

Manfred Stohl’un STARD firması Mayıs ayında, çelik gövdeli Supercar’ları Projekt E spesifikasyonuna dönüştürmek için elektrikli güç aktarma kitlerini geliştirip üreteceğini ve otomobillerin 450kW ve 1100Nm tork üretmeye ayarladığını açıkladı.

Firmanın ‘REVelution’ güç aktarma sistemi kullanan ilk makine, Avusturya kıyafetinin şu anki Dünya RX Ford Fiesta Supercar’ına dayanacak ve Eylül ayında resmen tanıtılacak.

“STARD ile birkaç aydır dünya ralliyasının gelecekteki elektrifikasyonu üzerine çalışıyoruz. Şimdi Rllycross ve özellikle de Projekt E için elektrikli çözümlerin geliştirilmesinde önemli bir aşamaya ulaştık, ”diyor World RX genel müdürü Torben Olsen.

“Projekt E’de STARD ile olan teknik işbirliğimiz, gelecekteki mobilite ve ilgili teknolojilerle ilgili olarak toparlanmaya olan bağlılığımızın bir kanıtı.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + twelve =