Kapat
Teknoloji Haberleri 27 0

ZF, Elektrik Menzilini Güçlendirmek için Elektrikli Otomobillere 2 Hız Sürücüsü Sunuyor

ZF, OEM’leri 2 vitesli bir şanzıman kullanmaya ve yolcu EV’lerinin enerji tüketimini yaklaşık % 5 azaltmaya ikna etmeye çalışıyor.

ZF, hepsi kompakt bir üniteye entegre edilmiş bir elektrik motoru, 2 vitesli şanzıman ve güç elektroniğinden oluşan elektrikli otomobiller için (250 kW’a kadar ölçeklenebilir) yeni 140 kW 2 hızlı tahrik ünitesini sunar.

İki hıza sahip olma fikri, sürücüyü daha verimli kılmak ve aynı zamanda yüksek hızda tork sunmaktır (aksi takdirde motoru tek hızlı şanzımanla aşırı boyutlandırarak elde edilir). Modern elektrikli otomobillerde çok fazla güç olduğundan (genellikle 100 kW’ın üzerinde), ikinci veya üçüncü vitese ihtiyaç duyulmaz (Rimac gibi bazı köprüler çılgın en yüksek hızlar için 2 hız kullanmasına rağmen).

Elektrikli Binek Otomobilleri için ZF 2-Speed ​​Drive

ZF, 2 vitesli tahrik ünitesinin sağlam bir kazanç olan tek hızlı tahrik ünitesine kıyasla % 5 daha iyi bir menzil sunduğunu ancak artan karmaşıklığı haklı çıkaracak kadar görünmediğini söyledi. Dişliler arasındaki geçiş yaklaşık 70 km / s’de (43,5 mph) gerçekleşir.

Elektrikli Binek Otomobilleri için ZF 2-Speed ​​Drive

ZF’nin E-Mobilite bölümündeki Sistem Dairesi Başkanı Bert Hellwig şunları söyledi:

“Günlük kullanımdaki elektrikli araçlar için, her akü şarjından mümkün olduğunca fazla menzil elde etmek önemlidir. Enerji dönüşüm verimliliğindeki gelişimin yüzde iki daha fazla menzile dönüşür. ”Yeni elektrikli aks tahrik sisteminin performans oranını artırmak için, ZF eşleştirilmiş maksimum 140 kW güç değerine sahip yeni bir elektrik motoru geliştirmek için sistemlerdeki uzmanlığından yararlandı. iki aşamalı kaydırma elemanı ile bu durum gerçekleşir. “Elektrik motorları, dişli kutuları ve güç elektronikleriyle ilgili uzmanlığımızı bir araya getirmek, her akü şarjından mümkün olan en iyi aralığı elde etmemizi sağlıyor”.

Elektrikli Binek Otomobilleri için ZF 2-Speed ​​Drive

{admin}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »