Kapat
Elektrikli Minibüs 123 0

Mercedes-Benz Barcelona’da Konsept EQV’yi Sergiledi

Seri üretim versiyonu yaklaşmakta olan Frankfurt Motor Show’da tanıtılacak.

Mercedes-Benz Vans’taki tamamen elektrikli premium MPV projesi, Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki dünya galasından kısa bir süre sonra hızla ilerliyor. Mercedes-Benz, Barcelona limanında Concept EQV’yi sunuyor.

EQ ailesinin yeni üyesi, Alman üretici Eylül ayında Frankfurt Motor Show’da bir seri prodüksiyon sürümü sunmak üzere büyüdüğü için ilk kamu testini tamamladı.

“Artık Konsept EQV ilk kamu testini tamamladı ve kendisini Barcelona limanında uygun bir zemin önünde sundu. Araç eşit derecede ailelere, spor meraklılarına veya kaliteli servis hizmetlerine yönelikti. Özellikle, sürekli LED şeridi olan EQ-tipik radyatör ızgarası kalıcı bir etki bıraktı. “

Concept EQV, yolcular için iç alandan ödün vermeden yaklaşık 400 km’ye (250 mil) kadar sürmesini sağlayan iyi bir 100 kWh pil takımı ile donatılmıştır .

Genel olarak, yaklaşan EQV’nin tasarımı ve özellikleri çok umut verici görünüyor ve Daimler’in ona üretim için yeşil ışık yakmasına şaşırmadık.

Mercedes-Benz Concept EQV özellikleri:

  • 100 kWh pil takımı
  • 400 km (250 mil) menzile kadar
  • 150 kW elektrik motoru
  • önden çekişli
  • hızlı şarj – DC hızlı şarj cihazında 15 dakikada 100 km (62 mil)
  • 160 km / sa (100 mph) azami hız

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir