Kapat
Yakıt Pilli Otomobiller 148 0

Hidrojen Akaryakıt İstasyonunun Patlaması

Patlama o kadar büyüktü ki yakındaki arabalardaki hava yastıklarını patlattı.

Norveç’in Sandvika kentinde, bir hidrojen yakıt ikmal istasyonu patladı ve alevler içinde kaldı; bu, genel olarak hidrojen istasyonları ve hidrojen yakıt hücreli arabaları hakkındaki algının sonsuza dek değişeceği gün 10 Haziran 2019 olarak gözlemlendi.

Uno-X istasyonundan çıkan haberlere göre, patlama büyüktü. Yakındaki arabalardaki hava yastıklarını tetikledi ve yoğun E18 ve E16 kavşaklarının kapatılması gerekliliğine neden oldu. İtfaiye ekibi tarafından 500 metre güvenlik alanı önerildi.

İyi haber şu ki, doğrudan yaralanmalarla ilgili bir rapor yok, ancak bazı raporlar, arabalarındaki hava yastıklarından kaynaklanan yaralanmalar nedeniyle acil servise iki kişinin gönderildiğini söylüyor.

The Fire Services, yerel Budstikka gazetesine verdiği demeçte, “Muhtemelen Kjorbo’daki karakolun yanındaki hidrojen istasyonunda patlayan bir tanktır.”

““ Sitenin yakınındaki E18, patlama tehlikesi nedeniyle her iki yönde de kapalı. Barum’daki Bjornegarden tünelindeki E16 da aynı sebepten kapalı. “

Durum saat 22’de normalleşmeye başladı:

“E18 şimdi yeniden açılıyor ve itfaiye yangını kontrol edecek “

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir