Kapat
Yakıt Pilli Otomobiller 53 0

Hyundai Nexo Yakıt Pilli Otomobilin Mesafe Ayarı Yapıldı

En uzun menzile sahip yakıt pilli otomobil

Hyundai Nexo, hidrojenli araçlar arasında mesafe ile rekorlar kırdı. Bu aracın menziline yaklaşan şu ana kadar herhangi bir otomobil olmadı. Fransız havacı ve Solar Impulse Foundation başkanı Bertrand Piccard tarafından sürülen otomobil, Fransa’nın kuzeyindeki tek bir yakıt ikmalinde 778 km’yi tamamladı ve yolculuk sonunda 49 km menzil hala mevcut idi.

25 Kasım’da Sarreguemines’deki FaHyence hidrojen istasyonunda başlayan bu macera 778 km sonra sona erdi.

Aynı mesafede içten yanmalı bir araç kullanılsa idi daha fazla CO2 salınımı yapılacaktı ve çevreyi kirletecekti.

Piccard yapılan bu deney ile ilgili şunları söyledi;

“Bu macerayla, temiz teknolojilerle rekor kırmak için artık devrimsel deneysel prototiplere ihtiyacımız olmadığını kanıtladık. Herkes şimdi standart sıfır emisyonlu araçlarla yapabilir.” Dedi. “Çevre korumanın yararı için performansta yeni bir dönem başlıyor.”

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir