Kapat
Yakıt Pilli Otomobiller 30 0

Volkswagen Yakıt Pilli Elektrikli Otomobil Üretecek mi ?

Volkswagen eğer uyum sorunu olursa Nokia’nın kaderini paylaşabilir.

Elektrikli otomobil sektörü ile birlikte paralel çalışmaların yürütüldüğü yakıt pilli elektrikli otomobil sektörüne rağbet genelde uzak doğulu firmalar tarafından yapılıyor. Volkswagen grubu da bu konuda basına birkaç açıklama yaptı.

Grubun yakıt pilli elektrikli otomobil üretilip üretilmeyeceği sorulduğunda şirket CEO’su Herbert Diess bu konunun tamamen kapatılacağını, sadece elektrikli otomobillere yoğunlaşılacağını bildirdi. Bu konuya şöyle bir örnek verdi. “VW piyasaya uyum sağlamazsa Nokia ile aynı kadere girebileceğini söyledi.”

Ayrıca Diess, “klasik otomobil üreticilerinin dönemi bitti” ve şirketin daha uzun vadeli başarısını sağlamak için EV trendini tamamen benimsemesi gerektiğine inanıyor. 

Volkswagen 2028 yılına kadar toplamda 22 milyon adet elektrikli otomobil satmayı hedefliyor. 2020 ile 2030 yılları arasında olmasa bile diğer 10 yıl içerisinde yakıt pilli otomobil çalışmaları düşünebilecekleri ifade edildi.

emre ekici {admin}

Emre Ekici, 2013-2019 yılları arasında Bozankaya Otomotiv A.Ş ile birlikte Türkiye'deki elektrikli otobüs üretiminde çalışmış, Satış Sonrası Hizmetler Bölge Müdürü olarak görev almıştır. 2020 yılı itibari ile İnönü Üniversitesi'nde Elektrikli Araç Teknolojileri bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Tüm dünyadan elektrikli araç haberlerini bilgilendirmek için sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir